Boldog Iskola

A Boldogságóra program a tanév minden hónapjában különböző témát jár körül, amely segíti és támogatja a gyerekeket a hétköznapi problémákkal való megküzdésben, önismereti fejlesztéssel, boldogságérzetet fokozó technikákkal gazdagítja tudásukat. Fejleszti a lelki egészségüket tápláló kompetenciákat. Vezérfonalat ad a gyermekek kezébe, hogy hogyan nézzenek szembe a kihívásokkal, hogyan küzdjenek meg a problémákkal, hogyan keressék meg különböző helyzetek pozitívumát, miért lehetnek hálásak, hogyan fedezzék fel az élet apró örömeit.

Prof. Dr. Bagdy Emőke gondolata a Boldogságórákról:

„Arra törekszünk, hogy a boldogságórák derűs és élménygazdag feladatai, játékai, valamint gyakorlatai fokról fokra kibontakoztassák a derűt és életszeretetet. Gyermekeink így a jövőbe vetett hittel, bátran járják végig a felnőttséghez vezető utat, majd boldogságra képes emberré válhatnak.”

boldogovodaiskola2022_oklevel_1379