Mozdulj a klímáért! 2022

Idén is részt vett iskolánk az országosan meghirdetett Mozdulj a klímáért! kampány kihívásaiban, akcióiban. A helyi kampányidőszak szeptember 9-től 15-ig tartott.
2022-ben az Éghajlatvédelmi Szövetség által kiírt program központi témája a tiszta levegő. Az iskolák, óvodák kötelezően vállalt, illetve szabadon választott feladatai is a tiszta levegő témája köré íródtak.

Zöld mérföldeket gyűjtöttünk környezettudatos utazásainkkal. Levegő-szennyezettség mérőt is rendelhettünk iskolánk számára a Levegő Munkacsoport közreműködésének köszönhetően. Az iskola épülete elé kocsányos tölgyet ültettek a nyolcadikosok. A harmadikosok színes képeslapokon üzentek a klímatárgyalóknak, a környezetvédelemmel kapcsolatos legfontosabb gondolatokra hívták fel a figyelmet.

A gyerekek különböző alkotásokkal ábrázolták, a megfoghatatlant, az egészséges élethez elengedhetetlen levegőt. Újrahasznosítással tojástartóból, műanyag cserépből vidám szélcsengők készültek, melyeket az ÖKO sarokban helyeztünk el. Kiskertünket is szépítgettük ebben az időszakban és az édes koktélparadicsomból sokan csemegézhettünk. Zöldség-gyümölcs figurák készítése után jóízűen fogyasztottuk el az egészséges finomságokat.

A program megvalósításáról részletes beszámolót küldünk az Éghajlatvédelmi Szövetségnek.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab