Bolyai Matematika Csapatverseny

A SZTEJKI Kossuth Lajos Általános Iskola tanulói évek óta rendszeres résztvevői a Bolyai Matematika Csapatversenynek. Nagy öröm számunkra, hogy diákjaink megyei és országos döntőben elért kimagasló eredményéről adhatunk hírt.

A 2022/23-as tanévben 10 csapatunk nevezett 3-8. évfolyamon.

A megyei/körzeti fordulót 2022. október 14-én bonyolítottuk le a Kossuth iskolában, ahol csapataink lelkesen, minden tudásukat beleadva versenyeztek. Büszkék vagyunk valamennyi versenyzőnk eredményére, de közülük is kiemelkedik 3 csapatunk, akik I. helyen jutottak az országos írásbeli döntőbe:

• 3.a osztály Tudorok: Lipinszki Eszter, Katona László, Hődör Bertalan, Berta Csanád felkészítő: Baranyiné Mészáros Edit
  • 4.a osztály Agymanók: Kothencz Ida, Kurai Marcell, Mihály Balázs, Szaszkó-Horesnyi Zénó
    felkészítő: Bányainé Seprenyi Gabriella
  • 6.a osztály Agyasok: Forgó Richárd, Kothencz Nándor, Mihály Attila, Sinkó Ádám
    felkészítő: Kálmánné Fodor Zsuzsanna

2022. november 18-án rendezték meg az írásbeli döntőt, ahol a 3. a és a 4. a osztályosaink csapata erős középmezőnyben végzett.

A 6. a osztályos tanulók „Agyasok” csapata bejutott az ország legjobb 7 csapata közé a szóbeli döntőbe.

Az országos döntőt december 3-án, Budapesten rendezték meg.
Forgó Richárd, Kothencz Nándor, Mihály Attila, Sinkó Ádám 6.a osztályos tanulók kiválóan teljesítettek és az előkelő IV. helyezést érték el.

Büszkék vagyunk tanítványainkra, szívből gratulálunk Nekik és a felkészítő pedagógusoknak!