Sportélet iskolánkban

Herbertné Auth Adél
testnevelés szakos tanár

Fő cél, hogy torna diákolimpián szerepelhessen a Kossuth Lajos Általános Iskola torna sportágban. A sportkör alsós és felsős tanulók részvételével valósul meg. A torna szakkör célja, hogy a diákok megismerkedjenek a torna elemekkel és a tornában használatos szerekkel.

Feladatomnak tekintem a jelentkező tanulók általános képességeinek és készségeinek valamint koordinációjuk fejlesztését, korosztálynak és az életkori sajátosságoknak megfelelően. Az alap feladatokon túl a diákolimpiára előírt gyakorlat megtanulása, gyakorlása és felkészülés a Diáksport Szövetség által megrendezett versenyre.

Sajtos Bettina
testnevelés szakos tanár

Iskolánkban nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a sport a mindennapi iskolai élet része legyen. A mindennapos testnevelés keretei között néptánc, társastánc oktatás, úszás és jégkorcsolya szerepel. Délután, sportköri foglalkozásokon játékos képzésekre van lehetőség.

Én kézilabda edzéseket tartok, 3.-4. osztályos gyerekeknek, a felső tagozatos lányok pedig minden éven szerepelnek a Városi Diákolimpián.

Mivel évekig fitnesz edzőként dolgoztam, sportnapokon, rendezvényeken egyaránt jó látni, hogy mindenki zenére mozog, aerobikozik.  Arra törekszünk Kollégáimmal, hogy minden gyerek megtalálja a neki tetsző, örömet okozó mozgásformát, amit a későbbiekben is szívesen űz.

Dér Zoltán
testnevelés- földrajz szakos tanár

A mindennapos kötelező testnevelés órákon kívül tanulóinknak labdarúgás, torna, kézilabda sportágban biztosítjuk a szabadidős sportolási lehe­tőséget. Magyar Diáksport Szövetség programjain, versenyein aktív, eredményes részvétel a tanév során – labdarúgás, kézilabda, atlétika, úszás, tollaslabda stb. sportágakban. Kistérségi településekkel együttműködve meghívásos sportrendezvényeken való folyamatos részvétel. Törekszünk tanulóik egészségtudatos életvezetési kompetenciáját, a mozgásos életmóddal, illetve szabadidős sportokkal kapcsolatos tudását  fejleszteni, gyarapítani intézményünkben, ezért számos rekreációs sporttal szeretnénk megismertetni őket (bowling-teke, sárkányhajózás, jégkorcsolyázás, kerékpártúra, gyalogtúra. A megismert sport- és egészségturisztikai tevékenységek, az együttes sportolás – egészségmegőrző és élményjellege mellett – kitűnő csapatépítő lehetőség.

Drágity Dusán
Labdarúgás sportkör

Iskolánk másodikos, harmadikos és negyedikes tanulói péntek délutánonként foci sportkörön vehetnek részt. Célja, hogy a gyerekek a közös játék közben sajátítsák el a labdarúgáshoz szükséges képességeket. A jó hangulatú meccseket mindig átszövi a győzni akarás is, de ez így van rendjén.