“Félig sem fontos az, amit tanítunk gyermekeinknek, mint az, hogyan tanítjuk.
Amit az iskolában tanultunk annak legnagyobb részét elfelejtjük, de a hatást,
melyet egy jó iskolarendszer szellemi tehetségeinkre gyakorol, megmarad.”
(Eötvös József)

Tisztelt Szülők, Látogatók!

Eötvös József gondolatai alapján kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy a ránk bízott gyerekek testileg és lelkileg harmonikusan, kiegyensúlyozottan fejlődjenek egy pozitív megerősítésen alapuló családias környezetben.

Fontosnak tartjuk, hogy az iskola megfeleljen a kor kihívásainak, az oktató-nevelő munka alapja a megértés és a gyermekszeretet legyen, ugyanakkor a tudás forrásán túl adjon emberséget, magyarságot.

Az iskola hagyományainak megőrzése mellett sok-sok álmot szeretnénk a tanulóink számára valósággá alakítani, a száraz tanterveket a valós élet elvárásaihoz igazítani. Nem csupán tudást, hanem képességeket kívánunk formálni, miközben szeretnénk hitből fakadó tiszta erkölcsre is nevelni fiataljainkat.

Célunk annak elérése, hogy az iskolában jól érezze magát a gyermek, a pedagógus és a szülő egyaránt és programjaink segítségével jó közösséget alkossunk.

Kodály Zoltán szavait idézve: “Csak boldog gyermekből lehet boldog felnőtt, s csak ezekből lehet boldog ország.”

Bartókné Gyöngyösi Andrea