Iskolai fogorvos

Iskolai fogorvos: Dr. Kunsági Viktória
Asszisztens: Kiss Zsanett

Tisztelt Szülők!

A SZTEJKI Kossuth Lajos Általános Iskola tanulóinak fogászati szűrését és kezeléseit a szőregi iskolafogászat látja el. Panasz esetén elsősorban hozzánk kell jönniük, telefonon történő egyeztetés után.

Rendelési időn kívül Sürgősségi ellátás a Fogászati Klinikán van.

Szőregi Iskolafogászat:
Rendelési idő és időpontkérés:
Kedd, Csütörtök: 7.30-13.30
Tel.: 06-30/361-8633
Cím: 6771 Szőreg, Szerb u. 15. (Kossuth Lajos Általános Iskola)

Fogászati Klinika (Gyermekfogászat):
Hétfő-Péntek: 13.00-18.00
Tel.: 62/545-294
Cím: 6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 64.

Köszönettel,
Dr. Kunsági Viktória szakorvos, Kiss Zsanett asszisztens

Eljárásrend a tervezhető fogászati beavatkozásokra vonatkozóan a jelen járványügyi helyzetben a Szőregi Iskolafogászaton 2021.10.07-től

A 252-750/7/2021.KK. iktatószámú elnöki utasítás alapján a tervezhető fogászati beavatkozásra jelentkező személy ellátásának feltétele, hogy a hatodik életévét betöltött beteg koronavírus ellen védett legyen, vagy a tervezett ellátást vagy beavatkozást megelőző 48 órán belül elvégzett negatív eredményű SARS-CoV-2 PCR teszttel rendelkezzen.

1. A koronavírus ellen nem védett személy részére a kötelező szűrővizsgálatok térítésmentesek, ha
a) a beteg a 18. életévét nem töltötte be;
b) szakorvosi vélemény alapján covid-19 elleni oltóanyaggal nem oltható.

2. SARS-CoV2 felvételi szűrés:
Ha a beteg igazolni tudja a védettségét, vagy életkora 6 év alatti, tesztelés nélkül ellátható.
Ha a beteg életkora 6 és 18 év között van és NEM rendelkezik védettséget igazoló irattal stb.: az elektív beavatkozást megelőző 48 órán belüli negatív PCR teszt szükséges. 18 év alatt a szűrések ingyenesek.

3. Akut esetek:
Akut, sürgősségi beavatkozásoknak nem feltétele sem a védettségi igazolvány, sem a negatív SARSCoV-2 PCR, sem az antigén gyorsteszt! Amennyiben az akut ellátást követően további elektív ellátásra is szükség van, úgy fentiek lépnek érvénybe.

4. Kiskorú gyermek kísérője:
Az iskolába történő belépés feltétele, hogy a kísérő rendelkezzen érvényes védettségi igazolvánnyal.

A PCR tesztelésnek a menetéről érdeklődjenek a Szőregi iskolafogászaton az alábbi telefonszámon és időpontokban :
Kedd, Csütrötök: 07:30 – 14:00 0630/361-8633

Együttműködésüket köszönjük,
Dr. Kunsági Viktória, Kiss Zsanett
Igazoló dokumentumok: 1., 2.