Sportfesztivál

Iskolánk, a Szegedi Kossuth Lajos Általános Iskola 2023.11.07-én megrendezte első Diáksportfesztiválját.

A délutáni mozgásos program az alsó tagozatos diákjaink, valamint tagintézményünk, a Deszki Zoltánfy István Általános Iskola 12 fős csapatának diákjaival valósult meg.

Résztvevő korcsoprtok: 1-2. évfolyam, és, 3-4. évfolyam lányok és fiúk

Résztvevők létszáma: 180 fő

A Diáksportfesztivál célja volt, hogy a részt vevő tanulók, változatos környezetben, játékos formában tanulják, gyakorolják az alapvető mozgáskészségeket, sportági előkészítő mozgásokat. A fesztivál során a pozitív játékélmény megszerzésére, valamint az érintett korosztályhoz illeszkedő mozgásanyag megválasztására helyeztük a hangsúlyt. A fesztivál állomáshelyeinek hatékony elrendezése lehetővé tette, hogy egy időben minél több tanuló aktív maradjon. A rendelkezésre álló területet nyolc részre osztottuk, amelyek mindegyikén 5 percet töltöttek a gyerekek feladatmegoldással. A változatos eszközhasználatnak és játékszervezési megoldásoknak köszönhetően a tanulók motiváltan és lelkesen vettek részt a feladatokban.

A mozgásos programokon felül egy 9. állomáshely is felállításra került, ahol a diákok egészséggel, mozgással, táplálkozással, sporttal kapcsolatos plakátokat készítettek.