Szavalóverseny a Magyar Kultúra Napja alkalmából

„Mikor a vers fakad,
egy pillanatra minden más megáll.
Csak alig-alig dobban a szívünk,
mint patak, akit a tél mederbe zár.”
(Wass Albert: A vers)

A Szegedi Kossuth Lajos Általános Iskolában hagyományainknak megfelelően idén is megrendezésre került intézményi szavalóversenyünk a Magyar Kultúra Napja tiszteletére. Az eseményen megjelenő diákok, pedagógusok a kortárs és a klasszikus magyar irodalom gyöngyszemeiből egyaránt hallhattak színvonalas szavalatokat, amelyekkel nehéz döntés elé állították a zsűrit. A zsűri tagjai voltak: Bartókné Gyöngyösi Andrea, igazgatónő, Gubikné Haraszti Katalin tanárnő, a humán munkaközösség vezetője és Bányainé Seprenyi Gabriella tanítónő, az alsós munkaközösség vezetője. A tanulók két korcsoportban részesültek elismerésben.

5-6. osztályosok:
I. helyezett: Vincze Viktória 6.a
II. helyezett: Kurai Marcell 5.a
III. helyezett: Nagy Alíz 5.a
7-8. osztályosok:
I. helyezett: Csányi Gergő 8.a
II. helyezett: Boldizsár Lara 7.b
III. helyezett: Benito-Ferenczi Nadia 7.b

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak: Dr. Soványné Balog Renátának,
Seres-Kiss Fruzsinának és Hegedűs Györgynek!