Tolerancia nap

A tolerancia nemzetközi egy nemzetközileg megtartott ünnepnap, amelyet az Egyesült Nemzetek Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (röviden UNESCO) kezdeményezésére ünnepelnek 1996 óta minden évben.

Ehhez a nemes kezdeményezéshez csatlakozott a SZTEJKI Kossuth Lajos Általános Iskola is.

A látás- és hallássérültek, valamint a mozgáskorlátozottak mindennapjaiban felmerülő nehézségekkel ismerkedhettek tanulóink november 15-én osztályfőnöki óra, tanóra, tanulószoba és napközis foglalkozás keretében.
Az érzékenyítés játékos feladatok és kisfilmek segítségével valósult meg. A program fő helyszíne az aula, ahol előzetesen berendezett „állomásokon” vehettek részt diákjaink. Tapogatóládák, kerekesszékes akadálypálya és többféle játékos feladat várta a kicsiket és a nagyokat egyaránt. Tanulóink többek között megtapasztalhatták, hogyan építsenek bekötött szemmel tornyot építőkockákból, templomot spatulából, valamint megismerték a Braille-írást és a jelnyelvet.

Az elfogadókészség, a türelem megtanulása és gyakorlása rohanó világunkban egyre nagyobb hangsúlyt kell, hogy kapjon.
A tolerancia nemzetközi napján diákjaink olyan programokon vehettek részt, melyek során élő és testközeli tapasztalatokat, ismereteket szerezhettek a látás-, hallás- és mozgássérült emberek mindennapjai és nem mindennapi teljesítményei kapcsán.

Reméljük, hogy a gyerekek valóban élvezték a napot, új élményeket éltek át, melyek hosszú időre elkísérik majd őket!